Tarptautinė grupių santykių konferencija Vilniuje

Kviečiame dalyvauti 13-oje tarptautinėje grupių santykių konferencijoje

EXPLORING LEADERSHIP, AUTHORITY AND IDENTITY IN TIMES OF SHIFTING BOUNDARIES AND SPACES

Data: Rugpjūčio 23-27, 2024.

Formatas, vieta: face-to-face, Vilnius.

Apie konferenciją

Informacija:

Konferencijos direktorė: dr. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė.

Asocijuotasis direktorius: Martijn van der Spek.

Konsultavimo praktikos grupės direktorius: Olya Khaleelee.

Konferencijos kalba – anglų.

Sponsoriaujančios institucijos:

Registracija

Ankstyvos registracijos kaina galioja užsiregistravusiems iki 2024 birželio 15 d.

Registracija uždaroma 2024 m. liepos 25 d. arba anksčiau, jei konferencija bus užpildyta.

Konferencijos kaina ir nuolaidos pateikiamos brošiūroje. Dėl papildomų klausimų kreipkitės į konferencijos administratorę Agnę Mažvilaitę el. paštu: grupiusantykiai@gmail.com
Register

Konferencija organizuojama remiantis Tavistock tradicija.

 

Konferencijoje nėra pranešimų. Tai patirtinio mokymosi formatas, kuris suteikia galimybę tyrinėti  autoritetą, lyderystę ir vaidmenis, kuriuos sąmoningai ir nesąmoningai žmonės užima grupėse. Konferencijoje organizuojama ir konsultavimo praktikos tobulinimo grupė (angl. consultancy learning group).

Žodis konferencija gali būti klaidinantis. Grupių santykių metodas – tai patirtinio mokymosi metodas. Kviečiame peržiūrėti šį video filmuką ir geriau susipažinti su grupių santykių metodu.

Nauda organizacijoms

Kiekvienais metais konferencijoje dalyvauja organizacijų atstovai, todėl dalijamės informacija, kuo organizacijų darbuotojams naudinga dalyvauti tokio formato konferencijoje:

 
AUGA PSICHODINAMIKOS PROCESŲ ORGANIZACIJOSE SVARBA.

Dabar plačiai pripažįstama, kad grupių ir sistemų psichodinamika vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį įgyvendinant organizacinius pokyčius, gebėjimą prisitaikyti prie greitai kintančios aplinkos. Veiksmingai lyderystei ir sekėjystei yra būtinas jausmų, įtampos ir grupių psichodinamikos supratimas bei valdymas.

 
SANTYKIŲ, KOMUNIKACIJOS TARP ORGANIZACIJOS IR JOS DALIŲ SUVOKIMAS.

Konferencijoje dalyviai patiria ir mokosi, kaip sąveikauja sistema (pvz. visa organizacija) ir jos dalys (pvz. vadovybė, komandos, individai). Gilinamas suvokimas apie galios bei įtakos skirtumų valdymą. Dalyviai per patirtį mokosi, kaip veikia bendradarbiavimo ir komunikacijos mechanizmai visoje organizacijoje, tarp vadovybės ir dalyvių (darbuotojų atitikmuo organizacijoje), tarp grupių, grupėse, tarp individų. Konferencijoje yra galimybė patirti, kaip veikia santykius ir bendradarbiavimo procesus didelė įvairovė. Pavyzdžiui, skirtingas amžius, lytis, skirtinga tautybė, dalyvių greitis bei profesinis pasirengimas.

 
VAIDMENS IR UŽDUOTIES SUVOKIMAS, EKSPERIMENTAVIMAS.

Savo pasikartojančius vaidmenis iš organizacijos, iš savo ankstesnės gyvenimo patirties dalyviai atsineša į konferenciją. Čia ir dabar yra galimybė pakvestionuoti, reflektuoti savo vaidmenų ir elgesio šablonus. Išbandyti naujus vaidmenis, kuriuos galima drąsiau taikyti ir būti efektyvesniais sugrįžus į organizaciją. Mokymasis vyksta įvairiais formatais: mažoji grupė, didelė grupė, organizacinis renginys, refleksijos ir taikymo grupės. Sukuriama erdvė intensyviame patyrime stebėti, kaip keičiasi užduotis dalyvaujant vis kitame formate, ir kaip dėl šio pasikeitimo atitinkamai keičiasi vaidmuo. Juk šiandienos organizacijose dažnas derina keletą vaidmenų ir siekia tai daryti efektyviai.

 
MOKYMASIS ČIA IR DABAR.

Skirtingai nuo daugelio kitų programų, kuriose mokymosi rezultatai nurodomi iš anksto („ką jūs išmoksite“ ir „kaip jūs tai išmoksite“), grupių santykių konferencijoje mokymasis iškyla čia ir dabar (angl. emerging) ir jis dalyviams prieinamas tiek, kiek reikia, arba tiek, kiek pasirengę pasiimti/priimti. Tai ne tik konferencija, tai – laikina institucija, kurioje galima mokytis naudotis savo autoritetu. Dalyviai grįžta į savo organizacijas matydami ir suprasdami daugiau, pasirengę klausytis naujais būdais.